İnancın Zaferi Çanakkale Etkinlikleri...
24 Kasım 2022

Çanakkale savaşı resim sergisinin açıldığı Hastanemiz konferans salonunda Türkiye Türkmen Yörük Federasyonu Başkanı Sayın Fahrettin BEŞLİ' nin sıcak ve duygu yüklü moderatörlüğünde gerçekleşen anma etkinliğimize ; Muharip gaziler derneği Başkanı Sayın Çetin DİZDAROĞLU ve Kıbrıs gazilerimiz Sayın Hasan HOCAOĞLU, Sayın Refik KILIÇ ve Çanakkale kahramanlarından Müstecip onbaşının torunu Sayın Kenan BALKAN konuşmacı olarak katılarak bizleri şereflendirdiler.
Aziz şehitlerimiz adına saygı duruşu, istiklal marşı ve Hastane Yöneticimiz Sayın Uzm. Dr. Erkan YILDIRIMIN açılış konuşmasın ardından söz alan Türkiye Türkmen Yörük Federasyonu Başkanı Fahrettin BEŞLİ "yokluk içinde verilen bir savaşta her şeyi feda edip en sonunda kendinden sonrakiler için canını vermenin ne demek olduğunu anlamak için bu anı yaşıyoruz" sözleri başladığı konuşmasın ardından söz alan Muharip gaziler derneği Başkanı Sayın Çetin DİZDAROĞLU ise "Şehitlerin ölmezler anacak onları unutmakta bir nevi öldürmektir, düşmanın yapamadığını yapmaktır" diyerek vefa çağrısında bulundu. Heyecanı için özür dileyerek söze başlayan Müstecip onbaşının torunu Sayın Kenan BALKAN ise dedesinden bahsederken "dedem gibi nice adı bilinmeyen sayısız kahraman var bilmek mümkün değil, bizim dedemden en çok duyduğumuz şey ben oraya şehid olmaya gitmiştim gazi olmaya değil cümlesiydi ki Çanakkale ruhunu anlatmaya bu hayıflanma herhalde yeter" sözleri ile dinleyenleri duygulandırdı.
Çok değerli katılımcı ve konuşmacılarımıza teşekkür eder, Çanakkale'de savaşan gazi ve şehitlik mertebesine ulaşan kahraman askerimize ALLAH' tan rahmet dilerken, onların bıraktığı emanetler de layık olmayı da kendi adımıza temenni ediyoruz. Minnet ve şükranla...